-->

 

Oyunlar

Mim Oyunu
Kıymık
 
Mim Oyunu
 
Kıymık

Atılan son dallarla harlanmış savaş ateşleri; barış için çırpınan iki ailenin hayatını bir kumsalda kesiştirir. İki ailenin amacı da döl taşıyan ve baharda rüzgâr sayesinde uzaklara gitme hayaliyle kavrulan polenler gibi yaşanası, özgür topraklara konmaktır. Gitmeye yeltenmişken ellerine batan kıymıklarda, ölümün gerçekliğine rastlarlar. Ana teması sınırsız, ulussuz bir yaşamı düşlemeye dayanan oyun; kıymıklardaki acının ve ardından gelen mücadelenin eşdeğerliğini anlatıyor.

Oyunun temel özelliği sınır tanımayan sanat dalı olan pantomim diliyle oynanmasıdır.


MİMLE
 
Pantomim Çocuk Oyunu
Hadi Sen Olalım
 
Pantomim Çocuk Oyunu
 
Hadi Sen Olalım

Sizde duymuşsunuzdur tüm sesler evrende, boşluğun içinde asılı kalıyor. Obje Ağacı da bu yüzden sesleri toplamaya yarıyor. Böylece toplanan sesler Obje Ağacında biriktikten sonra obje olarak dallarında tomurcuklanıp büyüyor.

Çiro bunu öğrendiğinde çok şaşırdı. Evrenin bunca sesi nasıl sakladığını anlamak için günlerce düşündü durdu. Sonunda bir karar verdi. Susacak ve Obje Ağacı’nın dalından düşen bavulla birlikte uzun bir yolculuğa çıkacak , evrenin yükünü bir bakıma hafifletecekti.


MİMLE
 
Pantomim Çocuk Oyunu
İyi de Güne‏ş Nerede?
 
Pantomim Çocuk Oyunu
 
İyi de Güneş‏ Nerede?

Aylarca süren bekleyiş‏in ardı‎ndan kozası‎nı‎ yı‎rtı‎p gülümsedi gِökyüzüne minik kelebek. Bir anda göğü gri bulutlar kaplad‎ı, nehir görünmez oldu. Kelebekse minik gövdesiyle "Ben bunu nası‎l düzeltebilirim ?" demek yerine fabrikatörün değişimi için çı‎rptı‎ kanatlar‎ını‎.

İnsanın ilk kullandığı dil olan, beden dilinden hareketle doğan pantomim sanatının ağırlıklı olduğu oyunumuz, hem bu sanatı tanıtmak hem de farklı disiplinlerle oyun izleme keyfini tattırmak için sizlerin beğenisine sunuldu.


MİMLE