• bilgi@mimbaz.com
  • +90 539 945 9500

Naturel Mim Oyunculuğu Atölyesi

  • Grup         : Yetişkinler için
  • Yaş Sınırı: +15
  • Katılımcı : 10 Kişi
  • Süresi      : 150 Dakika

Mim sanatı sahne üzerinde yapılan her serüvenin bir hayale ve gerçeğe bürünebilme hikâyesidir. Hayat içerisinde karşımıza çıkan her şeyi, beden diliyle duygu ve hayal gücümüzü kullanarak taklit etme sanatıdır.

Mim sanatı, 19. yüzyılın zihinsel ve estetik paradigmasına karşı çıkan düşünce ve sanat hareketlerinden beslenerek doğdu. Bedenin özgürleşmesi, saf sanat kurallarına dönüş ve analitik çalışmaya verilen önem mimin doğuşunda ve yapı taşlarının oluşturulmasında belirleyici oldu.

Atölyenin Amacı

“Naturel Pantomim” adlı yöntem kullanılarak mim sanatının hareketler toplamı olduğunu ve anın özgürleşme sürecini mimci adaylarına aktarmayı hedefler.

Ders İçeriği

Katılımcıların daha önceden kalıplaşmış olan beden yapısı “Naturel Pantomim” yöntemiyle imgelemi ve esini serbest bırakıncaya ve yeniden kontrol altına alıncaya kadar denetim altında tutulur. Daha sonra serbest kalan bedeni öğrenilen mim teknikleri yardımıyla yoğrulur ve düzene girer. Sonraki aşamada ise bilinçaltına kapanlar kurarak duygu durumlarını kontrol edilmesi öğretilir ve görme biçimleri üzerinden “an”ı yakalama ve oynama süreci başlar. “An”ın içine girerek imgeleminden çıkarttığı hayal ürünlerini gerçeğe dönüştürür. Bu sayede beden ve duygu durumları subjektif ve objektif yöntemlerle gerçekliğe kavuşur.

Toplu katılımlar için iletişime geçiniz.