• bilgi@mimbaz.com
  • +90 539 945 9500
İletişime Geç
Gözde Nur Kuru
Mim Sanatçısı / Oyuncu
Eğitim
İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Pantomim Sanat Dalı

1990 yılında Edirne’de doğdu. 2013 yılında İTÜ’den mezun oldu. Tiyatroya İTÜ Sahnesi ile başladı. İTÜ Sahnesi’nde Carlo Goldoni’nin İki Efendinin Uşağı oyununda oyuncu olarak yer aldı. Bu oyunda ilk kez Commedia Dell’arte üzerine çalışmalar yaptı. Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nda Milan Kundera’nın Jacques ile Efendisi oyununda oynadı.

2011’de Seyyar Sahne’nin öncüsü olduğu Performans Araştırmaları Merkezi’nin Gümüşlük Akademisi’ndeki tiyatro kampına katıldı. Burada bol bol şarkı söyledi, tiyatroya deneysel olarak yaklaşmayı öğrendi. 2012’te Tiyatro Medresesi’nde “Hareket, Eylem veDiyalog” atölyesine katıldı. 2013 yılında İstanbul Film Akademi’nin Hasan Şahintürk ve Andaç Haznedaroğlu’ndan “Kamera Önü Oyunculuk” dersleri aldı. Bu esnada yogayla kaynaştı.

İçine sığdıramadığı fiziksel tiyatro sevdasına kavuşmak için İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Pantomim Sanat Dalı’nın yetenek sınavlarına girdi. 2017’de buradan mezun oldu. Eğitimi esnasında Türkiye’den ve dünyadan bir çok sanatçıyla çalışma fırsatı buldu. Birçok pantomim gösterisinde yer aldı. İKSV 20. Tiyatro Festivali’nde Özen Yula projesi “An” tiyatro gösterisinde oynadı. Online pantomim öğrenmek isteyenler için Beyazsuratlar isimli youtube kanalını açtı. Pantomim bölümünden dostu Mehmet Selin Sağdıç ile Mimbaz Tiyatro/ Fısıltı Odası projesinde çalışma fırsat buldu. Halen Fısıltı Odası’nın Simor’u olmaya, tiyatroyla, pantomimle, sanatla kalmaya devam ediyor.